IAM unlimited


English


Kontakt

IAM unlimited s.r.o.
International Art
Management
iam@iam.cz

Tel/fax:
420 296 236 505, 9
Fax:
+420 296 236 510

Newsletter


Detail

Sangita Shresthová

S e m i n á ř i n d i c k é h o t a n c e

Sangita Shresthová:
bharata natyam vs. současný přístup k indickému tanci


- kombinovaná výuka pro mírně až středně pokročilé v indické technice
- technika i choreografie založené na klasickém tanci bharata natyam

V případě zkušených tanečníků jiných stylů seminář nevyžaduje znalost indického tance, ale schopnost učit se a znalost vlastního těla a pohybu.

Termín: 1.-7.9.2008
po - pa 18 - 20 hod
so - ne 10 - 12, 13 - 15 hod

Místo konání: NABOSO, Školská 12, Praha 1, www.adla.cz

Ceny:
po-ne: 2.000,-
po-pá: 1.800,-
so-ne: 1.500,-
1 všední den: 500,-
1 víkendový den: 900,-

Přihlášky: Jana Tomášková, Mobil: +420-602 255 961, jana@iam.cz, www.iam.cz

Platba:
Platba předem na účet do 15.8. nejpozději: 305342001/2400 Ebanka
Jako variabilní symbol uveďte Vaše RČ. Hotově předem (dle dohody).
Cena při platbě na místě plus 10%.

Obsah semináře:

Bharata Natyam (technika/choreografie)

Tato část semináře se zaměří na kroky, postavení těla, rytmus, gesta rukou, pohyb očí, emoční obsah bharata natyam (jihoindického klasického tance). V minulosti se bharata natyam tančil v chrámech Tamil Nadu. Jedná se o duchovní taneční formu s velmi precizní techikou, rytmicky komplexní, evokující postoje soch. Na semináři se studenti seznámí s kompozicí z klasického repertoáru. Zároveň budou mít příležitost osvojit si techniku, která jim pomůže zvládat současný indický tanec.


Současný indický tanec

Poslední desetiletí vnesla do světa indického tance řadu zajímavých inovací neboť tanečníci klasického tance začali obohacovat a kombinovat své praktiky se současným moderním přístupem k pohybu. Současný indický tanec, ať duchovní nebo bollywoodský, je eklektickou, chytlavou ale stále hluboce zakořeněnou taneční formou. Seminář zahájí rozpohybováním prostřednictvím pohybových prvků tance, jogy a bojového umění. Z indického klasického tance se přeneseme přes folklorní a bollywoodský tanec k současným pohybům a vytvoříme krátkou taneční sekvenci. Hodina završí živou choreografií, ve které si účastníci budou moci na svém těle zakusit zážitek současného indického tance.


Sangita Shresthova

Tančila klasické i současné choreografie na Sri Lance, v Indii, Belgii, Německu, Nepálu, Čechách, na Slovensku a ve Spojených Státech. Byla členkou v Bostonu působícího tanečního divadla Lasandhi Dance Theater, tančila v Aparna Sindhoor's Navarasa Dance Theater (Boston) a Dance Theater of Nepal (New York). Byla hostující choreografkou k představení Big in Bombay režisérky Constanzy Macras (taneční společnost DorkyPark). Byla pozvána vystoupit jako členka a tanečnice sdružení Post Natyam Collective na prestižním festivale Other Festival v Chennai (Indie).

Sangita studovala bharata natyam po dvedením Smt. Malathi Srinivasan (Chennai, Indie), charya nritya (nepálský tanec), kalaripayat (jihoindické bojové umění) a současnou taneční techniku souběžně s s profesionálním vzděláním na LSE a MIT, kde obdržela ocenění Council for the Arts Wiesner za svou práci v tanci a nových médích. Její dokumentární film Tančící Káthmándú byl představen na filmovém festivale International Mountain Film Festival a dále se promítá na festivalech po celém světě. Sangita je také spoluorgaizátorkou Bollywoodského festivalu v Praze a své zaměření na hindský film realizuje ve své doktorantské práci a knize Globalizace bollywoodského tance na univerzitě UCLA v Los Angeles.

SANGITA