IAM unlimited


English


Kontakt

IAM unlimited s.r.o.
International Art
Management
iam@iam.cz

Tel/fax:
420 296 236 505, 9
Fax:
+420 296 236 510

Newsletter


Detail

Shalom Tomas Neuman

Shalom Tomas Neuman

TALKING AT YOU

Po úspěšné sérii výstav a instalací Shaloma Neumana v Praze na podzim 2011 se stěhuje multi sensorická kolekce AMERIKA SERIES (2007 - 2011) do Popradu, Kasselu a Galerie Umeni pro deti. v propojení s improviziovanou performancí FusionArt Steem v rámci instalací ve spolupráci s umělci různých disciplín (spisovatelé, vizuállní umělci, herci, tanečníci, hudebníci...) z ČR i ze zahraničí.

Probíhající výstavy 2012:

Tatra Galeria Poprad, SK

Galerie Umění pro děti, Praha, CZ

Documenta, Kassel, DE


Press z konaných výstav 2011:

Dissent Magazine

Ceska pozice

Český rozhlas news

Český rozhlas Mozaika

Česká televize 24 kultura

IDnes


Shalom Tomas Neuman - životopis

Shalom se narodil v Praze na sklonku 2. světové války. Jako jediný mužský potomek kdysi rozvětvené židovské rodiny přežil nacistický holocaust; většina jeho příbuzných zahynula v Osvětimi. Části rodiny se podařilo těsně po válce z Prahy uprchnout do Haify v Izraeli, kde pak Shalom prožil dětství. V době jeho dospívání rodina emigrovala do Pittsburghu v Pensylvánii a od té doby Shalom ve Spojených státech žije.

V Pensylvánii studoval malbu a sochařství na Tyler School of Art při Temple University ve Filadelfii. V obou oborech promoval na Carnegie Mellon University v Pittsburghu a získal jak bakalářský (BFA), tak magisterský (MFA) titul. Po udělení Damroschova stipendia odjel na Fontainebleau Beaux School of Fine Arts ve Francii, kde zvítězil v umělecké soutěži Fontainebleau Beaux Arts Painting Prize. Absolvoval i postgraduální studium na katedře sochařství na Indiana University. Domovem se mu stal New York, kam se přestěhoval na doporučení Elaine de Kooning. Nyní žije a pracuje jak v Praze, tak i v newyorském Brooklynu.

Shalom Tomas Neuman vyučoval a přednášel na řadě škol a univerzit včetně Parsons The New School for Design, The Cooper Union, School of Visual Arts, Yale University a The Pratt Institute’s Manhattan Campus.

Shalom hojně vystavuje v galeriích a muzeích ve Spojených státech, v Evropě, v Asii, v Jižní Americe a v Izraeli – včetně Národní galerie v Praze, The Museum of Modern Art (Carnegie Institute, Pensylvánie, USA), Musée de l’Homme (Paříž), Mishima Eco Museum (Mishima, Japonsko), Zimmerli Museum (New Jersey, USA), The Ukrainian Museum (New York) a Benátského bienále 2009.

Jeho práce jsou zastoupeny ve sbírkách Národní galerie v Praze, The Ellis Island Museum (New York), Guggenheim Museum Library (New York), Museum of Modern Art (Nice, Francie), Museu Da Imagem E Do Som (Sao Paolo, Brazílie), Museum of Modern Art (Buenos Aires, Argentina) i ve sbírkách soukromých - Elaine de Kooning (East Hampton, New York), Enrico a Roberta Baj (Miláno), Rosa Easman (UBU Gallery, New York), Chemical Bank (New York), Paolo Martini (Řím), Miguel Cardia (Portugalsko), Ann Gibson, (Baltimore, USA), Ivan Karp (OK Harris Gallery, New York) a Madonna.

www.shalom-art.com