IAM unlimited


English


Umělci

Produkce

Informace o produkční činnosti

Newsletter

Kontakt

IAM unlimited s.r.o.
International Art
Management
iam@iam.cz

Tel/fax:
+420 296 236 510

Flamenco

Hudba

Yinon Muallem (Turecko/Izrael)

Původem z Izraele, Yinon žije a tvoří v Istanbulu, kde působí se svým tureckým hudebním projektem.

Úzce spolupracuje s tanečnicí Berrak Yedek.
Yinon Muallem (1968) se narodil v Izraeli. Od dětství se zajímal o hudbu středního východu, s kterou se vracel ke kořenům své rodiny, která pochází z Iráku. Hudební kariéru zahájil hrou na perkusové nástroje jako derbuka, def, bender, iránský zarb, kanjira a gatham (jihoindická tamburína). V roce 1998 začal hrát na oud (arabskou loutnu) a usadil se v Istanbulu.
V roce 2003 vydal Yinon Muallem své debutové album Changing Moments, které vyšlo na tureckém labelu Beyza Records. Své druhé album Klezmer for the Sultan, které představí na pražském koncertě, vydal v roce 2005 (Oriente Muzik). Yinonova hudba se neomezuje na jeden specifický žánr. Velmi přirozeně mísí vlivy duchovní hudby tureckých děrvišů-sufijů, klezmer i cikánské melodie. Ve svých písních odkrývá nejen historii, ale i kořeny židovské tradiční hudby v turecké kultuře. Autenticky a v novodobém podání tak oživuje hudbu starou několik tisíciletí.

Yinon spolupracoval s řadou mezinárodních skladatelů a hudebních těles jako např. Ross Daly (Řecko), zpěvákem Alim Gasimovem a skladatelem Piris Eliyahu (Azerbajdžán), Tekfen Philharmonic Orchestra (Turecko), the Israeli Andalusian Orchestra. V Istanbulu vystupoval společně se slavnou skupinou the Istanbul Sazandeleri Group. V roce 2001 inicioval Yinon Muallem v Izraeli projekt nazvaný Cafe Istanbul. Společně s Goksel Baktagirem, Yurdalem Tokcanem, Eyalem Sela a Yankale Segalem vystoupil na festivalu One World a odehráli čtyři úspěšné koncerty v Japonsku, Tel-Avivu a Haifě. V současné době se vedle hraní a nahrávání Yinon Muallem věnuje i skládání hudby a výuce hry na perkuse.
Stáhnout ukázku - audio
Stáhnout ukázku - audio
Stáhnout ukázku - video