IAM unlimited


English


Umělci

Produkce

Informace o produkční činnosti

Newsletter

Kontakt

IAM unlimited s.r.o.
International Art
Management
iam@iam.cz

Tel/fax:
+420 296 236 510

Flamenco

Tanec

Sangita Shresthová (Nepál)

Tanečnice, choreografka a filmařka – klasický indický tanec, nepálský tanec Charya Nritya, bollywoodský tanec, současný tanec, dokumentární filmy.

Sangita se věnuje tanečním stylům bharat natyam (indický tanec), charya nritya (nepálský tanec) a kalaripayat (jihoindické bojové umění). Nejprve studovala v Kathmandu, v Nepálu a později dokončila studia bharat natyam pod vedením Smt. Malathi Srinivasan v indickém Cennai. Sangita tančila klasické i současné choreografie na Sri Lance, v Indii, Belgii, Nepálu, Čechách, na Slovensku a ve Spojených Státech. Je členkou bostonské taneční společnosti Lasandhi Dance Theater, která se v srpnu 2003 účastnila festivalu Jacob’s Pillow. V roce 2004 počala spolupráci nad bollywoodským projektem s Constanzou Macras a DorkyPark pod názvem „Big in Bombay“. Produkce, kterou podporuje Berliner Festspiele/Spielzeit Europa, Schaubuehne am Lehniner Platz, Schauspielhaus Wien a Teatro Communale Di Ferrara měla své premiérové představení v Berlíně v lednu 2005. V současné době studuje Sangita doktorát na katedře Světových umění a kultury university UCLA v Los Angeles, kde pokračuje také ve studiu a tanci bharat natyam. Je spoluorganizátorkou pražského Festivalu bollywoodského filmu, který podporuje Ministerstvo kultury ČR a Velvyslanecntví Indické republiky v ČR.
Stáhnout ukázku - video

Projekty:

Sólová vystoupení indického klasického tance bharata natyam
Sólová vystoupení

Post Natyam
Taneční sdružení indických tanečnic spojujících ve svých projektech klasický indický tanec a východní tradici se současným tancem a západní kulturou.
Post Natyam Collective pracuje se současným indickým tancem v návaznosti na tradici a modernitu, teorii a estetiku, umění a aktivismus. V týmu Post Natyamu působí čtyři choreografky a „mezi disciplinární tvůrkyně“ - Sandra Chatterjee, Shyamala Moorty, Anjali Tata a Sangita Shresthová, které se setkali při studiích na universitě (Department of World Arts and Cultures UCLA, Los Angeles).
Členky skupiny mají mnohaleté zkušenosti s různými tanečními formami: bharata natyam, kuchipudi, kalaripayattu, polynéský tanec, joga a současný a postmoderní tanec. Post Natyma Collective se představil na scénách v USA (Riverside Church Theater New York City, Highways Performance Space, Skirball Cultural Center, Japan American Cultural and Community Center Los Angeles, Painted Bride Philadelphia..), Mnichově, Bangalore a Kolkatě.

SETKÁNÍ S BOHYNÍ
Experimentální multimediální tanečně-divadelní projekt Post Natyam postavený na indické tradici pohlíží na setkání "ženy" a "bohyně".
Setkání s Bohyní je mozaikou motivů dotýkajících se ženy, exotiky, sensuality a sexuality. Prostřednictvím řeči pohybu vyjadřuje existenci ženy jihoasijského původu na pomezí kultur vyrůstající v Německu, USA, České republice a v Nepálu.
Sérii tématicky souvisejících částí spojuje pohled na bohyni jako bytost exotickou a idealizovanou, která naplňuje představu ženské síly ve všedním životě. Představení se veskrze tanec a videoprojekce kriticky zabývá intimitou, přátelstvím, domovem, mateřstvím a realitou optikou hindských ženských ideálů uznávaných v Jižní Asii a její diaspoře. Každá z částí představení se zabývá fyzickým tělem tanečnic, jejich vzájemnými vztahy i postojem k fyzické lásce a senzualitě.
SETKÁNÍ S BOHYNÍ

Bolly Natyam
Sangita je spoluzakladatelka a choreografka tanečního projektu soustředícího se na různé aspekty bollywoodského tance se základy v klasickém tanci bharata natyam.
Bolly Natyam

Výuka
Indických a nepálských tanců, bollywoodský tanec – semináře pro začátečníky i pokročilé.
Výuka

Dancing Kathmandu
Sangita, tanečnice česko-nepálského původu, se vydává na cestu do Káthmándú. Za cíl si klade vypátrat, jak se rodilí tanečníci v himalájském království vypořádávají s tradičním nepálským tancem v době prudkých kulturních změn. Při svých pokusech zmapovat současnou situaci tanečního umění v údolí Káthmándú se setkává jak se svými učiteli, tak i s mladými tanečníky a tanečnicemi, kteří teprve hledají svoji cestu. „Tančící Káthmándú“ vypráví příběhy o nostalgii i vášni a také o možnosti přežití prostřednictvím tance ve věku globalizace.
Dancing KathmanduDancing KathmanduDancing Kathmandu

Režie: Sangita Shresthová
Kamera: David Čálek
Střih: Lucie Haladová
Zvuk: Marek Musil
Produkce: David Čálek / Sangita Shresthová
Délka: 41 minutes
Země: Czech Republic / Nepal
Rok: 2007
www.bollynatyam.com

Bollywoodský festival v Praze www.bollywood.cz
Sangita je spoluzakladatelkou a spoluorganizátorkou tohoto festivalu