IAM unlimited


English


Umělci

Produkce

Informace o produkční činnosti

Newsletter

Kontakt

IAM unlimited s.r.o.
International Art
Management
iam@iam.cz

Tel/fax:
+420 296 236 510

Flamenco

Tanec a hudba

ARSA Y TOMA

hudebně taneční flamenková skupina (ČR)

Arsa y Toma je pětičlenná hudebně-taneční flamenková skupina, která se věnuje tradičnímu flamenku založeném na sólovém tanci a kytarovém a pěveckém doprovodu. Skupina českých hudebníků a tanečnic se začala formovat v roce 2000. V současném repertoáru nechybí typické veselé, tzv. fiestové tance jako je Bulerías a Tangos, ale i dramatičtější tance jako např. Seguiriyas a Farruca, dále folklórní párový tanec Sevillanas doprovázený na kastaněty, Alegrías z Cádizu a Guajira s vějíři, tanec ovlivněný kubánskými rytmy. Tradiční skladby skupina uvádí ve vlastních aranžmá a choreografiích, s perkusovým doprovodem na cajón.

Arsa y Toma vystoupila na několika festivalech: již dvakrát (2001, 2003) byli pozváni na mezinárodní flamenkový festival do Bratislavy, kde zaznamenali velký divácký úspěch. V létě v roce 2003 se zúčastnili Etnofestivalu v Praze. Umělecká dvojice Daniel Gája a Jana Drdácká byla dále pozvána ke společnému vystoupení s flamenkovými umělci přímo z Andalusie, kteří v Praze hostovali: v listopadu 2001 v Divadle Na Prádle na zahájení koncertu vynikajícího córdobského kytaristy Merengue de Córdoba (v rámci festivalu Kytara napříč žánry), v listopadu 2003 v Divadle ABC v rámci středoevropského turné skupiny sevillského tanečníka Juan Polvillo & Compa?ía a ve stejném divadle také 8. srpna 2004 jako předskupina sevillského kytaristy Oscara Guzmána y Grupo Flamenco. Skupina dále vystoupila s vlastním repertoárem a celovečerním představením v Divadle U Hasičů, v Divadle Na Prádle, v plzeňském Divadle Čas, ve Zlínském divadle, v Jablonci, v Písku, na Kladně a zúčastňuje se celé řady festivalů, přehlídek a akcí. Na scéně Švandova divadla uvedli několikrát opakovaně celovečerní hudebně taneční představení COLOR FLAMENCO a Tierra de flamenco.


Vedoucí skpiny Jana Drdácká:
Tanečnice a zakládající členka skupiny. Od března 2001 vede kurzy tance v Praze. Flamenku se věnuje od roku 1998 a od té doby studovala tento tanec v USA, Španělsku a Čechách. Do Španělska jezdí i nadále několikrát ročně na kurzy k renomovaným profesorům. Studovala u následujících profesorů: José Molina, Portland, Oregon, USA, Ana María Lopez, Jerez de la Frontera, Andalusie, Španělsko, José Molina, New York, USA, La Chiqu; Alejandro Granados, Jerez de la Frontera, Javier Latorre, Córdoba, Španělsko, Manolo Marín, Sevilla, Andalusie, Špan. (stipendium od jednoho z nejlepších mistrů tradičního sevilského flamenka)
Juan Polvillo, Sevilla, Antonio Canales, Barcelona, Španělsko, Karina Jiménez, Praha; Juan Polvillo, Sevilla, Manolo Marín, Jerez de la Frontera, Merche Esmeralda, Matilde Coral…