IAM unlimited


English


Umělci

Produkce

Informace o produkční činnosti

Newsletter

Kontakt

IAM unlimited s.r.o.
International Art
Management
iam@iam.cz

Tel/fax:
+420 296 236 510

Flamenco

Hudba

Santy y su Marabú (Cuba)

Originální kubánský orchestr (působící v Praze) s vlastním aranžmá - současná kubánská taneční muzika, latin groove, salsa, tradiční son.

Kubánský osmičlenný orchestr Santy y su Marabú v čele s nadaným kubánským hudebníkem a multiinstrumentalistou Santiagem F. Jimenezem Smithem (Santy) – skladatelem, aranžérem, kapelníkem a treserem, předvádí přesně to, co můžete zažít na koncertech v proslavené havanské Casa de Música - živelnou a energickou kubánskou taneční dávku, spontánost, rytmicky bohatou a melodickou muziku a to vše z autorské dílny Santiaga. Santyho aranže obsahují kořeny tradiční kuby (son, guaguaco, cha cha cha, sucu sucu, mozambique, afrokubánský folklor, changui..), latinské vlivy (merengue, samba.), jazz i moderní karibský proud (timba a reggaeton), které dokáže velmi osobitě a s citem spojovat v “salsu” či bravůrně zachovat původní tradiční formy. Koncert Santy y su Marabú je strhující a pestrobarevou plejádou karibských rytmů s originálním nábojem v podání talentovaných hudebníků pocházejících převážně z Kuby (tres, piano, trubka, trombón, flétna/saxofon, basa, konga, bonga, timbáles). V roce 2007 vydala kapela své debutové album Rumberito.

Santy (Santiago F. Jiménez Smith)
Narodil se v provincii Camaguey na Kubě. Už ve svých šesti letech hrál své první písně na kytaru. Studoval na hudební konzervatoři Felixe Varely v Havaně - obor klasická kytara. Po promoci absolvoval kurz harmonie a instrumentace na Berklley Schooll of music zaměřený na populární hudbu. V Havaně, už jako hudebník profesionál, spolupracoval s mnoha populárními hudebními skupinami. Nahrával v nejlepších nahrávacích studiích na Kubě s hudebníky první třídy. Od roku 2003 působí jako kapelník v kubánské hudební skupině Santy y su Marabú (tenkrát pod názverm Son de Cuba).