IAM unlimited


English


Umělci

Produkce

Informace o produkční činnosti

Newsletter

Kontakt

IAM unlimited s.r.o.
International Art
Management
iam@iam.cz

Tel/fax:
+420 296 236 510

Flamenco

Hudba

TAM-TAM ORCHESTRA &TAM-TAM BATUCADA

brazilská samba a batucada (ČR)

Tam Tam Orchestra vznikl v roce 1999. V současnosti skupinu tvoří šestice muzikantů. Kapelník Miloš Vacík, hraje na speciálně sestavenou bicí soupravu, etnické bicí nástroje, perkuse a zpěv. Zpěvačka, tanečnice Tereza Petrášová - také hraje na perkuse všeho druhu. Perkusista Martin Kreuzberg obohacuje rytmy o velké množství afro-brazilských a kubánských bicích nástrojů. Rytmickou sekci doplňují kytarista Jakub Hlobil a basista Martin Drahoňovský. Etnické, zobcové, zejména však flétnu příčnou rozeznívá flétnista Jakub Klár. Celá tato formace tvoří taneční, groovovou kapelu, která vychází z etnické hudby, world music. Kapela čerpá mimo jiné z brazilských, kubánských a afrických rytmů. Koncert Tam-Tam Orchestra je strhující zábava, vhodná jak do klubů, na festivalová pódia, tak na taneční párty. Kapela vystupuje pravidelně na mnoha hudebních festivalech v ČR. Koncertují každoročně na scéně Paláce Akropolis.
Tam Tam Batucada - orchestr sestavený pouze z bubeníků, hrající hudbu bicích nástrojů. Strhující bubenické show v kostýmech, v počtu od šesti po deset i více bubeníků. Může být doprovázena sborovým zpěvem a tanečnicemi. Hraje hlavně brazilské samby, ale v repertoáru jsou i rytmy Afriky a Kuby. Používá postupů velkých Batucadových kapel z Rio de Janeira. Podle přání se orchestr může rozrůst i na vyšší požadovaný počet bubeníků.

Miloš Vacík - studoval rytmy Kuby, Afriky, Brazílie u řady mistrů po celém světě. Má za sebou řadu zkušeností. Založil Šum Svistu, Sluneční orchestr, je kapelníkem v Tam-Tam Orchestra, 10 let je profesorem na konzervatoři Duncan Centre, kde vyučuje o bicích nástrojích a rytmu. Má za sebou celou řadu seminářů a přednášek, jak v Čechách, tak v zahraničí. ( Např. semináře v Egyptě na Káhirské konzervatoři, Americké universitě, Heluánské universitě, atd. ).

Samba Batucada – proslavená samba, která zní každoročně na velkém karnevalu v Rio de Janeiru. Na tomto karnevalu je hraná desítkami různých Sambových škol, kdy každá taková škola celý rok pracuje na nácviku rytmů, aranžmá, pohybu a kostýmech.

Kapela hraje ve složení 6 muzikantů. Bubenická show BATUCADA se realizuje ve složení 6 až 20 bubeníků.