IAM unlimited


English


Umělci

Produkce

Informace o produkční činnosti

Newsletter

Kontakt

IAM unlimited s.r.o.
International Art
Management
iam@iam.cz

Tel/fax:
+420 296 236 510

Flamenco

Tanec a hudba

DAMARU

indická hudebně taneční skupina (ČR)

Skupina DAMARU vychází z tradic severoindického klasického chrámového tance kathak, ke kterému přistupuje vlastním tvůrčím způsobem. Kathak je dnes odborníky považován za jediný klasický tanec, v němž i indičtí umělci mohou uplatňovat nové choreografie. V hodinové koncertní performanci propojuje DAMARU taneční a hudební svět. Tradiční formy doplňuje improvizovanými plochami, které vycházejí z její evropské zkušenosti. DAMARU staví na prastarých principech severoindických klasických rág, hudební složku představení však obohacuje v některých částech dalšími hudebními nástroji a barvami (didjeridu, alikvótní zpěv) i moderní samplovací technologií. Čelnové skupiny: Ivana Hessová (tanec), Anežka Hessová (tanec), Elena Kubíčková (esradž), Tomáš Reindl (tabla, didžeridu).

V divadelních projektech sugestivnost tanečních výstupů doplňuje promítání diapozitivů a videodokumentu na bílé sárí a těla tanečnic. Fotografie zachycující převážně indické ženy a videodokument z naší cesty po Indii je prvkem nejen scénografickým a dokumentárním, ale také podporuje či provokuje význam divadelního obrazu.

Skupina vystupovala: divadelní a filmové festivaly (Karlovy Vary, Febiofest, Festival Bří Formanů, Příjemná setkání, Mezinárodní festival Ferrara - Itálie, etc.), v rámci Dnu pro Indii (Unicef), doprovázela v Praze vystoupení indické tanečnice Naviny Jafa.