IAM unlimited


English


Umělci

Produkce

Informace o produkční činnosti

Newsletter

Kontakt

IAM unlimited s.r.o.
International Art
Management
iam@iam.cz

Tel/fax:
+420 296 236 510

Flamenco

Tanec a hudba

RENA MILGROM a HEARN GADBOIS

perské a cikánské orientální tance a perkuse (ČR, USA)

Rena Milgrom je zakladatelkou a lektorkou tanečního studia Zambra. Orientálnímu tanci se intenzivně věnuje od r. 1997. Prošla výukou několika významných lektorek u nás-Líza Vegrová, dále v zahraničí -Yamuna, Sabuha Shahnaz, Carolena Nericcio, Jihan Jamal,Morocco, Sema Yildiz, Phdr. Robyn Friend,Helene Eriksen, Artemis,Sashar Zarif, které ji dále směrovaly do hlubšího studia a rozvíjení specifických stylů. Kromě klasického orientálního stylu se specializuje na tradiční styly:
Romské(Cikánské) tance - Turecká Karsilama, Španělská Zambra Mora, Indický tanec Kalbelyia gipsy, Balkánský čoček, dále na Perské tance Iránu, Afghanistánu a Uzbek raks. Věnuje se technikám hry na darbuku a prstové cymbálky.

Hearn Gadbois Profesionální perkusionista doprovází solo nebo se skupinou bubeníků taneční představení Reny Milgrom, ale vystupuje také jako solový hráč. Hearn pochází z New Yorku. Je specialistou na techniku tradičních gobletových bubnů středního východu (zarb, tombak), který vystupuje také se svým sólovým představením. Jeho více než třicetiletá dráha interpreta mu přinesla spolupráci s mnoha významnými umělci (Susan Deyhim, Yoko Ono, Patti Smith, Meredith Monk, Gabriel Roth a další.). Studoval tradiční techniky Cuby, Brazílie, Indie, Íránu, Střední Asie a severní Afriky a jeho kořeny sahají hluboko do tradic městského blues a soulu rodného středozápadu USA. Svoje hudební nástroje si navrhuje a sám ručně vyrábí. Jeho sólové CD "Joinery" (drums & percussion) vyšlo v září 2002 a dva roky poté vydal druhé album.