IAM unlimited


English


Umělci

Produkce

Informace o produkční činnosti

Newsletter

Kontakt

IAM unlimited s.r.o.
International Art
Management
iam@iam.cz

Tel/fax:
+420 296 236 510

Flamenco

Hudba

KITITI

Slovo „ kititi “ je v překladu z kikonga (jeden ze čtyř národních jazyků Konžské demokratické republiky) list rostliny.

Elvis Kititi - zakladatel projektu (Kongo)
Slovo „ kititi “ je v překladu z kikonga (jeden ze čtyř národních jazyků Konžské demokratické republiky) list rostliny. V širším slova smyslu to znamená, že všechny listy máji svůj význam.

Elvis Kititi - narozen1968, Kinshasa - Konžská demokratická republika.

Již od mala byl obklopen hudbou. Aktivně se ji věnuje od 14-ti let, kdy začíná zpívat v místním kostelním sboru. Zároveň jej přitahuje kytara a učí se na ní hrát různé původní i moderní konžské styly. V roce 1987 zakládá první kapelu s názvem AS NOIR - Černá hvězda. Účinkuje i v dalších seskupeních a založením kapely VOX POPULI završuje svou hudební kariéru na domácí scéně.
V roce 1993 odjíždí do Keni (Nairobi), kde koncertuje s několika uznávanými konžskými kapelami.
Od roku 1999 žije v České republice. V roce 2002 zakládá kapelu TSHIKUNA. Název je určitou reminiscencí - označuje hudební styl, jenž v padesátých letech v provincii východní Kasai v Kongu utvářel známí konžský skladatel a kytarista Kasanda Wa Mikalayi alias Dr. Nico. Stylově se kapela zaměřila na moderní rytmy z oblasti hlavního města Kinshasa, soukous, konžskou rumbu atd. Na české hudební scéně Elvis spolupracuje s umělci jako je David Koller, Pavel Fajt, Alan Vitouš, Zuzana Dumková, kapela Eggnoise atd. Příležitostně koncertuje s krajany v Itálii i jinde v Evropě. V roce 2005 píše hudbu k filmu Dana Svátka Blízko nebe.

Nasbírané hudební i životní zkušenosti Elvise inspirují ke skládání vlastních písniček. Tento materiál se stává základem pro vznik nového akustického projektu s prostým názvem KITITI. Přirozené smísení původních folklórních, ale i moderních konžských stylů s vlivy načerpanými během několika let prožitých v evropském prostředí a k tomu ještě Elvisův svébytný a originální projev – to je KITITI. Hudebně ho zde podporují zejména skvělý Peter Binder, který zde, kromě obvyklé role kytaristy, hraje i na basu. Dalšími členy jsou Jakub Rakovčík na klávesy a Dalibor Hocko na perkuse.