IAM unlimited


English


Umělci

Produkce

Informace o produkční činnosti

Newsletter

Kontakt

IAM unlimited s.r.o.
International Art
Management
iam@iam.cz

Tel/fax:
+420 296 236 510

Flamenco

Hudba

Henry D (Zambie)

Henry D se narodil v Zambii (jižní Afrika) a již od útlého dětství se věnoval hudbě. V jedenácti letech se začal učit na kytaru a nedlouho poté již skládal své vlastní písně. Do České republiky zavítal Henry D poprvé před více jak dvaceti lety v touze studovat na vysoké škole. Po získání inženýrského titulu na Zemědělské univerzitě v Praze se rozhodl usadit v Evropě a zkusit štěstí v hudební branži.
V roce 1996 založil spolu s kytaristou Vojtěchem Peřinou funky-rap skupinu Forbidden Fruit, která si za čtyři roky své existence vydobyla na české hudební scéně silné jméno a dokázala zaplnit kluby po celé České republice. Současně s působením ve Forbidden Fruit spolupracoval raper s dalšími kapelami např. Grass Craft, Takin’ Off, Space Junkie, Tony’s Blues Band. Za svou hudební kariéru se Henrymu D také podařilo otevírat show světovým hvězdám jako jsou Method Man, GZA, Kelis, Pharcyde, Carl Cox, Africa Islam a další.
V roce 1998 se Henry D seznámil s multiinstrumentalistou a producentem Djeiem a nedlouho na to začali společně pracovat na různých hudebních projektech (Hermakuti) a ve vzájemné spolupráci pokračují dodnes. Henry D také občas hostuje s Djeiovou skupinou United Flavour a podílel se jako host na nahrávání jejich debutového alba Unity. V roce 2009 vychází sólové album Man of Honor.

http://www.myspace.com/bigdawghenryd

Henry D feat King Kalabash