IAM unlimited


English


Umělci

Produkce

Informace o produkční činnosti

Newsletter

Kontakt

IAM unlimited s.r.o.
International Art
Management
iam@iam.cz

Tel/fax:
+420 296 236 510

Flamenco

Hudba

Pavel Fajt

Bubeník, perkusista, aranžér, skladatel (ČR)

Špičkový bubeník a perkusista komponuje a koncertuje od roku 1986. Vedle svých sólových projektů spolupracoval s celou řadou osobností: Iva Bittová (CZ), Dunaj (CZ), Jim Meneses (USA), Anna Homler (USA), Fred Frith (GB), Chris Cutler (GB), Mikolas Chadima, Stepanida Borisova (Yakutsk), Pluto a další. Podílí se na projektu Slet Bubeníků, skládá filmovou hudbu (Dušan Hanák, Dušan Trančík, krátké filmy), spolupracuje s Divadlem Husa na Provázku, Divadlo Komedie-David Prachař, je pedagogem na Brněnské FaVu a působí také jako hudební producent. Pavel koncertuje po Čechách i v zahraničí a vydal již 15 hudebních alb.
www.fajt.cz

Stáhnout ukázku - audio
Stáhnout ukázku - audio
Stáhnout ukázku - audio

Projekt AUTOPILOTE
Pavel Fajt (ČR) - bicí, elektronika, živé smyčky, hlas
Ondřej Smeykal (ČR) - didgeridoo, elektrodidgeridoo
Yumiko Ishijima (Japonsko) - zpěv
Spustit ukázku - video

Projekt Autopilote je postaven na rytmu, zvucích a energetických vlnách. Základ projektu vznikl v roce 2004 a jeho tvůrci jsou ve světě uznávaní hudebníci s bohatou zkušeností ze sólových koncertů s příměsí scénického tance. Progresivní použití akustického i elekrifikovaného didgeridoo, hravá i neúprosná taneční rytmika bicí soupravy, zpěv doslova z jiných sfér a dynamika hráčů vytváří zážitek nabitý energií a entuziasmem, který pobouzí k tanci a odvádí posluchače na cestu do netušených krajin. K publiku promlouvá až kdesi v zemi zabořené didgeridoo, valící se bass, dech a hlas tvořící ostré riffy. Mnohovrstvé rytmické plochy, sonické výlety a proud zvuku je rozsekáván Fajtovými tanečně–etnickými rytmy, elektronikou a živými smyčkami. Projekt Autopilote se úspěšně představil na festivalech Colour of Ostrava, Reagge Žizníkov - Česká lípa, Lovosický Žafest, Hrachovka music festival, Nokia Music Tour, Valašský Špalíček a mimo jiných také v pražských klubech Cross a Lucerna Music Bar.
www.autopilote.cz


ONDŘEJ SMEYKAL (ČR)
Přední hráč a průkopník didgeridoo v Čechách (od roku 1992). Svým unikátním a svérázným projevem objevuje nové dosud neprobádané oblasti hry na didgeridoo s posunutím zvukových možností nástroje o několik řádů dále. Jeho osobitý styl hry lze nazvat alternativním, výrazně dynamickým, vytvářejícím hudbu od ambientu až po taneční klubovou scénu. Absovent pražské AVU a ročního studijního pobytu v Austrálii. Spoluautor výtvarné expozice českého pavilonu Expo v Aichi, Japonsko 2005. Hudebně spolupracoval s Iannem Woodem, Wooden Toys, Monikou Načevou, Richter Band, Guru band a Janou Koubkovou, filharmonií Hradce Králové. Od roku 2002 pracuje na projektu Didgeridoo Solo, koncertuje v Čechách i po světě a v roce 2004 vydal své první solo CD.
www.smeykal.cz


YUMIKO ISHIJIMA (Japonsko)
Talentovaná zpěvačka, skladatelka, textařka a kreslířka (mangaka) se narodila v Tokiu. Je zakladatelkou a tvůrkyní originálního zvuku skupiny Papaya Paranoya, ve které nyní působí jako zpěvačka. V této sestavě si vyzkoušela také pozici basskytaristky, klávesistky nebo počítačové programátorky. Její zpěv je velmi expresivní, plný síly a barev a nezaměnitelně specifický. Yumiko napsala texty k písním několika umělců (Shinohara Ryoko, Shishido Rumi – techno idol devadesátých let, aj.), složila hudbu pro hrací software Playstation (BMG) a uskutečnila celou řadu vokálních a MC projektů pro televizi a rádia. V 90. letech se intenzivně věnovala ilustracím a esejím jak pro knihu Takarajima, tak psala pro Cutie a Kadogawa Shoten. Mezi její poslední práce patří Edu-tainment komiks vytvoření pro knihu iMac de ukiuki DTM a MD4S demoteepu vydavatelství Rittor Music Tokyo – úvod k využití počítače v hudbě.


Projekt DRUMTREK
Sólový koncert Pavla Fajta a jeho drum setu, případně ve spolupráci s tanečnicí Berrak Yedek